Zilveren kraantjeskan, Hidde Halbertsma (attr.) 1737

Kavel 357 Zilveren kraantjeskan, Hidde Halbertsma (attr.) 1737
Kavel 357. Zilveren kraantjeskan, Hidde Halbertsma (attr.) 1737

Een 18e eeuwse zilveren kraantjeskan in Lodewijk XIV stijl. Peervormig model, geplaatst op drie krulpootjes, met draaibare stop. Twee keer gemerkt met dolfijntje (Nederlands rijksstempelmerk voor ongewaarborgd gehalte). Onderop gemerkt met een trembleerstreek, leeuw in gekroond schild (stadskeur Leeuwarden) twee leeuwen in gekroond schild (Provinciaal waarborgkeur), jaarletter B in gekroond schild (1737) en meesterteken HH = Hidde Halbetsma, werkzaam in Gorredijk tussen 1713 en 1762 (Voet 762). Het is echter mogelijk dat de kan niet door Halbetsma is gemaakt, maar doorverkocht. Beschrijving met dank aan dhr. Schipper (zilverstudie.nl).

Taxatiewaarde € 6000 - € 8000
Afmetingen Hoogte 26 cm
Startbod € 5000
Vorig kavel Volgend kavel