Opengewerkte loden plaquette, 17e eeuw

Kavel 18 Opengewerkte loden plaquette, 17e eeuw
Kavel 18. Opengewerkte loden plaquette, 17e eeuw

Een 17e eeuwse opengewerkte loden plaquette, polychroom beschilderd, met tekst ‘Auctoritate tua nobis opus est Hugo Repelaer, Schepen Raad van Dordrecht 1658’. Hugo Repelaer (1620-1669) was Raadslid, Schepen en uiteindelijk Burgemeester van Dordrecht. Daarnaast was hij brouwer in De Sleutel, een Dordtse brouwerij. De functie van deze plaquettes is onbekend. Er zijn vergelijkbare exemplaren bekend uit de 17e en 18e eeuw, gemaakt voor overheidsdienaren in Harlingen (Fontein en Tetrode), Maastricht (van den Heuvel), Amsterdam, Zuilen, Zwolle (Ittersum) en Arnhem (Everwijn). Literatuur: ‘De eedsaflegging van Abraham van den Heuvel’, A.M. Koldeweij Tijdschrift Antiek, maart 1986. Volgens Koldeweij zijn er drie soortgelijke plaquettes bekend. Provenance: ex-collectie Abraham Westers (1928-2018), oud-directeur Gronings Museum en hoofd afdeling kunstnijverheid Haags Gemeentemuseum

Taxatiewaarde € 600 - € 800
Afmetingen 32 x 23 cm
Startbod € 600
Verkocht voor € 1100
Vorig kavel Volgend kavel